Yurtdışında Dil Eğitimi

 

“Yabancı dil, yaşayarak öğrenilir “


 

Küreselleşen dünyada, hem profesyonel iş hayatında, hem sosyo- kültürel yaşamda donanımlı bir yer alabilmenizin en temel koşullarından biri de; anadilinizin dışında bir dil daha konuşabiliyor olmanızdır. Dil öğrenmenin bir yaşı olmasa da, bir verimlilik dönemi vardır. Yirmili yaşlarda yabancı bir dili ne kadar hızlı ve çabuk öğrenebildiğiniz gibi, zaman geçtikçe bu hız gitgide yavaşlar. Bu yüzden dil öğrenmeyi asla ertelemeyin. Kurslara ciddi bütçeler  ve zaman harcamak yerine; dil eğitiminizi başka bir ülkede, o ülkenin kültürü içinde yaşayarak öğrenmek daha kolaydır.

Bugün dünyanın evrensel dili olarak kabul görülen İngilizce bu dillerin en başında gelmektedir. Öncelikle İngilizce’yi iyi derecede öğrenip, üzerine eğer imkânınız varsa Fransızca, Almanca hatta İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Japonca gibi farklı dilleri öğrenmeniz hem kariyeriniz açısından hemde kendi kişisel gelişiminiz açısından elbetteki size ciddi avantajlar sağlayacaktır. Ama birkaç dili yarım olarak öğrenmektense, bir dili akıcı olarak okumak, yazmak ve konuşmak çok daha profesyonel bir gelişim sağlar. Hayat görüşünüzü derinleştirir ve iş hayatınızda size ciddi bir kariyer yapabilme imkânı sunar.

malta3

Yurt dışında dil okullarına giden öğrencilerimiz; dil bilgisi ve gramer eğitimleri almalarının yanısıra; öğrendikleri bilgileri gündelik hayatlarında da en iyi şekilde kullanabilme şansına da sahip olmaktadır. Öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir ülkede yaşamak, dilinizi kısa sürede geliştirmenizi ve akıcı şekilde konuşmanızı sağlar.

Dil eğitimi öğrencileri; Üniversite ve Lisansüstü eğitim öğrencilerine göre biraz daha şanslı durumdadırlar. Çünkü birçok dil okulunun Türkiye’de temsilcilikleri bulunmaktadır. Yurt dışındaki okullara kendiniz başvurabileceğiniz gibi, bu temsilciliklere gidip onlar aracılığıyla da gerekli belgelerinizi tamamlayabilirsiniz. Ya da eğitim danışmanlık şirketleriyle, gitmek istediğiniz okulları daha detaylı değerlendirebilirsiniz. Ancak profesyonel yardım almanız , her zaman daha avantajlı olabilir. Çünkü vize, konaklama vb. gibi konuları da kolaylıkla çözmüş olmakla beraber yeni başlayacağınız bu macera hakkında daha detaylı bir bilgi sahibi olarak kendinizi mental olarak daha iyi hazırlayabilirsiniz.

 


Yurtdışında size en uygun okulu bulmamız için bize ulaşın. Sizde promosyonlarımızdan yararlanın.

Tel/Fax : 0312 212 9128

 E-Mail  : contact@akademiny.com