Yurtdışında Üniversite Eğitimi

“Vizyon sahibi olmak ve farklılık yaratmak için yurtdışında eğitim almak tercih ediliyor “


 

Teknolojinin ve dünya sistemlerinin değişmesine paralel olarak, hızla gelişen yeni dünyada kültürel sınırları önemli ölçüde ortadan kaldıran globalleşme; farklı kültürlerle iletişim kurmanın avantajlarını profesyonel iş yaşamımızda her geçen gün daha da anlamlı kılmaktadır. Yeni dünya sisteminde “Üniversite Eğitimi” akademik gelişimin yanı sıra; bireylerin kendini hayatın içinde konumlandırması ve kendilerini tanımaları açısından da atılan en önemli adımlardan biridir. Gençlerin üniversite eğitimi konusunda kendi istekleri doğrultusunda seçimler yapabilmesi ve eğitimin yanı sıra öğrencilik yaşamları süresince farklı bir ülke görerek yeni bir kültür ve farklı insanlarla tanışabilme fırsatı yakalamaları açısından yurtdışı eğitimi siz öğrencilerimize cazip bir olanak sunmaktadır. Özellikle 90’lı yıllardan sonra Türkiye’de ciddi bir eğitim alternatifi olarak karşımıza çıkan yurtdışı eğitimi, pek çok genç ve aile tarafından yeni nesillere kariyerleri açısından daha iyi bir fırsat sunabilmeleri için düşünülmektedir.

_DSC7758

Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus ülke için iyi bir iş potansiyeli sağlamakla birlikte, gençlerin kendi istekleri ya da yetenekleri doğrultusunda  alamadıkları bir eğitim; hem iş kalitesini düşürmekte, hem de gençler için daha hayatlarının başında büyük bir hayal kırıklığı olabilmektedir. Türkiye’de üniversitelerde okuyan birçok öğrenciyle yapılan araştırmaların sonuçlarına göre; öğrenciler hayal ettikleri mesleklerin eğitimini almak yerine, üniversite giriş sınavında aldıkları sonuçlar doğrultusunda üniversite eğitimi görmektedirler. Özellikle 18- 24 yaş arası yapılan bu seçimler, mezuniyet sonrasında ciddi hayal kırıklıkları, iş ortamında stres, motivasyon eksikliği, tatminsizlik ve mutsuzluk gibi hayat boyu sürecek bir hata olarak kişinin karşısına çıkmaktadır. Yurtdışında eğitim fırsatı; kişiye kendi hayatının seçimlerini istedikleri doğrultuda yapabilmeleri için önemli bir imkan tanımaktadır.

Yurtdışında üniversite okumanın sunduğu en ciddi avantajlardan biri de; okunacak bölümün özgürce seçilebilmesidir. Türkiye’de yüksek puan sistemi ile giriş imkanı sunan tıp, hukuk ve mühendislik fakülteleri, yurtdışındaki üniversitelerde kişiye rahatlıkla eğitim imkanı tanımaktadır.

Farklı ülkelerden gelen farklı kültürdeki öğrencilerle iletişim kurulması; hem kampüs yaşamında, hem de sosyal hayatta birarada yaşama ve çalışma şansının olması, öğrencileri aldığı akademik eğitimin yanı sıra, hayatı farklı açılardan bakabilmesine ve analiz edebilmelerine imkân sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak küreselleşen dünyada farklı kültürlerle iletişim kurmak ve tanışmak iş hayatında da birçok avantajı beraberinde getirmektedir.

Artık öğrenciler; vizyon sahibi olmak ve farklılık yaratmak için yurtdışında eğitim almayı tercih ediyorlar.


Yurtdışında size en uygun okulu bulmamız için bize ulaşın. 

Tel/Fax : 0312 212 9128

 E-Mail  : info@akademiny.com