Yurtdışında Sertifika Programları

 “Master yapmaya zamanı olmayanlar için sertifika programları güçlü bir uzmanlık deneyimi sunmaktadır. Kendi alanlarında çok başarılı olmuş şirket yöneticileri ve akademisyenler tarafından verilen dersler, teoriden çok pratik eğitimi desteklemektedir.”


 

New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerinin bulundugu Amerika`nin kuzeydoğu bölgesinde yer alan saygın üniversiteler, sizlere birçok farklı alanda sertifika programı sunmaktadırlar. Bu programların birçoğu, herhangi bir master eğitiminde yapılacak finansal harcamadan daha uygun bir fiyatla eğitim alma imkânı sağlar. Üniversiteler bir senelik kayıt yaptıran öğrencilerine ise I-20 belgesi verirler.

Sertifika programlarının belki de en büyük avantajı; 1 senelik eğitiminizi tamamladıktan sonra size OPT çalışma vizesi hakkı tanımasıdır. OPT vizesi ile bir 1 senelik legal çalışma hakkına sahip olduğunuzda, profesyonel çalışma olanaklarına kavuşmuş olursunuz.

Amerika çok farklı fırsatların insanın kapısını her an çalabileceği bir ülke. Bu nedenle hem eğitim döneminde , hem de eğitim sonrası kariyer döneminde bu fırsatlardan yararlanmak büyük önem taşımaktadır. Amerika’ da sertifika programlarının çoğu üniversitelerin extension bölümlerinde verilir. İngiltere Kanada ve Avustralya’da ise çoğu sertifika programı özel kolejlerin bünyesinde verilmektedir.

Sertifika programları diğer yüksek lisans programlarına göre; teoriden daha çok pratik eğitime yönlendirme yapmaktaktadır. Dersler, kendi alanlarında çok başarılı olmuş şirket yöneticileri  ve akademisyenler tarafından verilmektedir. Alanında başarı kazanmış bu isimlerin size ilerideki iş hayatınızda her zaman kullanabileceğiniz  kişisel tecrübelerini aktarmaları, pratik ve stratejik kararlar alabilme konusundaki  öngörünüzü artıracabileceğiniz değerli bir deneyim sunmaktadır.

İşletme, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Finans, Muhasebe, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Proje Yönetimi ve İnsan Kaynakları gibi birçok alanda sertifika programı sunulmaktadır. Ayrıca eğitim sonrasında birçok önde gelen Amerikan şirketi staj imkânı da tanımaktadır.

Sertifa programları kapsamında  size sunulan projelerde, takım arkadaşlarınızla case study adı altında yaptığınız ortak çalışamalar ve yapacağınız sunumlar sayesinde kendinizi ifade edebilme yeteneğinizi de geliştirme imkânı yaratmaktadır.

Sertifika programları için kayıt tarihleri genellikle; Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmakla beraber, kayıt başvurularının iki ay önceden mutlaka ulaştırılması gerekmektedir.

 

Certificate

 

Master Programları mı yoksa Sertifika mı?

İş dünyasına yönelik pratik bir eğitim sunduğu için, sertifika programları da en az master programları kadar rağbet görmektedir. Ayrıca iş hayatında başarı kazanmış yöneticilerden alınan eğitimler avantaj sağlamaktadır. Tabii bunun için alacağınız sertifika programının uluslararası geçerliliği olan bir sertifika olması büyük önem taşıyor.

Sertifika programlarının süresi, master programlarına göre daha esnektir ve bir aydan bir yıla kadar değişen çeşitli programlar mevcuttur. Eğer zaman sıkıntınız varsa, uzmanlaşmak istediğiniz alanda alacağınız bir sertifika programı master’a göre daha avantajlı olacaktır.

Master programlarına göre; sertifika programlarının diploma kabul koşulları daha esnek ve rahattır. Master programlarında belli bir mezuniyet ortalamasının yanı sıra GRE, GMAT, IELTS, TOEFL tarzı sınavların skorunda yüksek olması şartı aranırken sertifika programlarının çoğunda bu şart yoktur. Ülkelere göre değişiklik gösterse de; bu programlar için ön koşul 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak TOEFL’dan 79 (IBT) veya IELTS’den ise 6.5 almaktır.


Yurtdışında size en uygun program ve eğitim kurumunu bulmamız için bize ulaşın. Sizde promosyonlarımızdan yararlanın.

Tel/Fax : 0312 212 9128

 E-Mail  : contact@akademiny.com