Online Yabancı Dil Eğitimi

Covid-19 ile mücadele ve karantina sürecinde başladığımız online yabancı dil öğretimi süreci ilk başta hem akademik kadromuz hem de öğrencilerimiz tarafından kaygıyla karşılanmıştı. Öğretmenlerimizin, normal öğretim sırasında olduğu gibi jest, mimik ve beden dili kullanımından yararlanamayacak, öğrencilerimizin tutum, davranış ve tepkilerini anında görüp değerlendiremeyecek ve tam bir odaklanma ve disiplin ortamı yaratmakta güçlük çekebilecek olmaları başlıca kaygı unsurları arasında gelmekteydi.
Buna karşılık 19 Mart 2020 tarihinden bu yana sürdürdüğümüz online yabancı dil öğretimimiz son derece olumlu sonuçlar doğurdu. İş, okul ya da sosyal yaşam yoğunluğu nedeniyle derslere ilgili program ölçütlerine göre yeterli katılım sağlayamayan ve devamsızlık yapmak durumunda kalan öğrencilerimizin çok daha disiplinli ve motive bir biçimde derslere devam ettiğini ve gelişimlerinin hızla ileri gittiğini saptadık. Ulaşım, zamanla yarışma, zorunluluklar, kısacası yaşam koşturmacası arasında yabancı dil derslerini fire vermeden takip etmenin kolay olmayacağının farkında olan bir Butik Dil Okulu olarak online yabancı dil öğretimine dâhil olan öğrencilerimizin bu başarısı bizi elbette çok mutlu etti.
Bunun yanı sıra, teknik aksaklıkların yaşanabilecek olması da hem öğretmen hem de öğrencilerimizi düşündüren başka bir noktaydı. Bu durum da şu şekilde sonuç verdi ki her iki taraf da teknoloji ve yüz yüze öğretim olanaksızlığı nedeniyle ders araç-gereçlerinde, ödevlerde, her türlü akademik etkinlikte çok daha yaratıcı olmaya başladılar. Bu da şüphesiz ki motivasyonlarını artıran ve derslere daha eğlenceli bir gözle bakmalarını sağlayan bir etken oluşturdu.
Butik Dil Okulumuz bünyesinde sunduğumuz online yabancı dil öğretim hizmetini sürekli hâle getirme kararımız kısa ama verimli bir deneyim sürecinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu sayede, hedefleri doğrultusunda doğru bir yönlendirmeyle, mantıklı ve kişiye özel bir ders programı, içeriği dolgun bir ders planıyla yönlendirdiğimiz ve başarıya kavuşturduğumuz her yaştan Ankaralı öğrencilerimiz arasına Ankara dışından da sayısız yenileri katılabilecektir!

Online kurslarıımız hakkında daha detaylı bilgi almak ya da ücretsiz demo dersine katılım göstermek için bize ulaşın!

0312 212 91 28 - info@akademiny.com