Malta’da Dil Okulları

“Dünya çapında İngilizce eğitimi veren birçok ünlü dil okulu;  Malta’da şube açarak  binlerce uluslararası dil öğrencisine eğitim vermektedir.”


 

1592 yılında kurulan Malta Adası tarih boyunca birçok ülke tarafından yönetilmiş ve en son 1979 yılında İngiliz sömürgesinde kurtularak bugünkü bağımsız halini almıştır. 80’den farklı öğrencinin eğitim gördüğü Malta Üniversitesi ülkede bulunan tek devlet üniversitesidir. Bu üniversite üniversiteler arası transfer olanağı sağlayan Avrupa Kredi Transfer Sistemi(ECTS) içinde bulunmaktadır. Tüm fakültelerde bütün dersler İngilizce eğitimle verilmekte olduğundan öğrenciler için büyük avantajlar sunar.

Malta Adası’nda İngilizce ve Malta’ca resmi diller olarak halk arasında konuşulur. Bu yüzden günlük hayatta sorun yaşamadan sosyal bir hayat olanağı yakalarsınız. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında yaşayan Malta’da bu kültürün ağırlığı ve etkisi her yerde görülmektedir.

İtalya’nın güneyinde bulunan bu ada Akdeniz ikliminin eğmen yapısı sayesinde yıl boyunca ılıman bir iklim yıl boyunca etkisini hissettirir. 3 aydan uzun süren yaz mevsiminde turizmden ekonomilerini kalkındıran yerel halk çok sıcakkanlı ve misafirperverdir. Yılda 2 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği bu küçük adada yerel halk insanlar arasında din, dil, ırk ayrımcılığından çok uzakta barışçıl ve mutlu bir hayat sürmektedir.

Öğrenciler tarafında çok tercih edilen Malta,Türkiye’den sadece 2,5 saat uzaklıktadır. Birbirine uzak en uç iki nokta en fazla 1 saat sürecek otobüs yolculuğu ile tamamlanır. Araba kiralamak da çok ucuz bir opsiyondur. Haftalık yeme-içme giderleriniz yaklaşık 100 avro civarında olmaktadır. Konaklama opsiyonlarınız içinde ise aile yanlarında, öğrenci yurtlarında, apartman dairelerinde ya da sadece öğrenciler için hizmet veren uygun fiyatlı otellerden bütçenize ve yaşam seklinize en uygun olanını seçebilir ve bu güzel adada yaşamanın ve okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Tam bir öğrenci adası olan Malta, öğrenciler için günün her anında yapılabilecek sosyal aktivitelerle sizlere huzurlu, mutlu ve kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır.

 

malta

Her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen 50 bine yakın öğrenci İngilizce dil ve yüksek lisans eğitimleri için turizm cenneti Malta’yı tercih ederler. Her pazartesi başlayan ve en az 2 hafta süren dil okullarına istediğiniz zaman kayıt yaptırabilir ve eğitiminize başlayabilirsiniz. Malta’da bulunan dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Birebir İngilizce ve Dil Sınavlarına Hazırlık kurslarından size uygun olan programı seçerek eğitiminize başlayabilirsiniz.Malta Eğitim Bakanlığı’nca onaylanmış ellinin üzerinde İngilizce dil kursları bulunmaktadır.

Gelirinin büyük bir kısmını turizmden kazanan Malta’da son yıllarda büyük yatırımlar yapılan eğitim turizmi sayesinde eğitim kalitesi de her sene artış göstererek Avrupa Birliği standartlarını yakalamıştır. Bu sayede;  dünya çapında İngilizce eğitimi veren birçok ünlü dil okulu;  Malta’da şube açarak  binlerce uluslararası dil öğrencisine eğitim vermektedir.

Yaşamak için doğal ve kültürel birçok imkânla donatılmış bu Akdeniz adasında dil eğitiminizi sürdürürken dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurarak farklı kültürleri tanıyabilirsiniz.

Türkiye’den sadece 2 buçuk saat uzaklıktaki Malta , İngiltere’den sonra en çok tercih edilen destinasyonlardan biri olmaktadır. Haftalık yeme-içme giderleriniz yaklaşık 100 avro civarındadır.   Konaklama opsiyonlarınız için ise; aile yanlarında, öğrenci yurtlarında, apartman dairelerinde  kalabilir ya da sadece öğrenciler için hizmet veren uygun fiyatlı otellerden bütçenize ve yaşam seklinize en uygun olanını seçebilir ve bu güzel adada yaşamanın ve okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Tam bir öğrenci adası olan Malta, öğrenciler için günün her anında yapılabilecek sosyal aktivitelerle sizlere huzurlu, mutlu ve kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır.


 

Malta’da temsilciliğini yaptığımız dil okulları;

Inlingua MALTA – ESE Malta – LAL- Linguatime – Maltalingua – Eurocentres – am Language Studiıo – LSI – Alpha School of English


Yurtdışında size en uygun okulu bulmamız için bize ulaşın. 


Tel/Fax : 0312 212 9128

 E-Mail  : info@akademiny.com