Konuşma Kulüpleri

Türkiye’de yabancı dil öğrenim sürecinin genellikle kâğıt üzerinde kaldığı hepimizce bilinen bir gerçektir. Dört dil yetisinden biri ve asıl iletişimin en temel yapı taşı olan sözlü üretim her zaman arka planda kalmakta ve “önce bir dilbilgisini iyice öğreneyim de…” cümlesinden sonra gelmektedir. Daha çok teoriye dayalı bir yabancı dil öğrenim, yabancı dildeki temel alt yapı eksiklikleri, ezbere dayalı eğitim, bireysel farklılıklar, ihtiyaç çeşitliliği, vb. unsurların etkileri akademik kadromuz tarafından neredeyse tüm öğrencilerimizde gözlenmesine karşın, yabancı dildeki sözlü üretim yetisi her zaman geliştirilmeye açıktır, hiçbir zaman da buna karar vermek ve başlamak için geç değildir.

Butik Dil Okulumuz bünyesindeki Konuşma Kulüplerine kayıt yaptırmak için tek koşul A2 düzeyinde olmaktır. Bunun önemli nedenlerinden biri A1 düzeyinde, gündelik iletişimimiz için gerekli olan tüm zamanların (geçmiş ve gelecek) henüz öğrenilmemiş olmasıdır. Doğal olarak yeterli sözcük dağarcığına sahip olunmaması ve belli başlı birçok yapıya hâkim olunmaması da diğer önemli nedenler arasındadır.

Öğrendiğiniz yabancı dilde hangi düzeyde olduğunuzu saptamak da elbette çok kolay. En fazla yarım saat süren Düzey Belirleme Sınavımıza girerek ve en az A2 düzeyinde çıkarak Konuşma Kulüplerimize rahatlıkla kayıt yaptırabilirsiniz.

Peki derslerde neler yapıyoruz? İlgili dili ana dili olarak konuşan akademik kadromuz ile haftada 2 saatlik eğlenceli, yaratıcı ve sosyal bir ortam sizleri bekliyor. Her hafta birbirinden farklı konular, tartışmalar, oyunlar, grup çalışmaları, sunumlar, kısacası yabancı dile dair her türlü etkinlik çerçevesinde sözlü üretim yetisini geliştirecek ve artık “hem anlayan, hem de konuşan” bir yabancı dil öğreneni olmanızı sağlayacak o kapıyı sizler için sonuna kadar aralıyoruz.

Konuşma Kulüplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın

0312 212 9128 - info@akademiny.com