İngiltere’de Dil Okulları

 

 ”Birleşik Krallık’ın sizlere sunduğu yüksek kaliteli eğitim ve multi-kültürel yaşam fırsatını akademik başarınız için kullanabilir ve hayata farklı bir bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz.”


 

Her sene yaklaşık 600 bin uluslararası öğrenci İngilizce seviyelerinin daha akademik ve akışkan olması için Birleşik Krallık’ da bulunan eğitim kurumlarını tercih etmektedirler. Farklı bölgeler ve bu bölgelerin sizlere sunduğu farklı aksanlar ve kültürel bilgiler sizlerin hayata daha farklı bir çerçeveden bakmasını sağlamaktadır.

Dünyanın evrensel dili olarak kabul görülen İngilizcenin en iyi ve geleneksel şekilde konuşulduğu Birleşik Krallık, dil eğitiminize başlamanız veya dil eğitiminizi geliştirmeniz için size en iyi olanakları sunmaktadır. Her sene 600 bin yabancı uyruklu öğrenci İngilizce eğitimi almak için Birleşik Krallıktaki dil okullarını tercih etmektedirler.

İngiltere’de dil okullarına giden öğrencilerimiz;  dil bilgisi/gramer eğitimleri almalarının yanı sıra; öğrendikleri bilgileri gündelik hayatlarında da en iyi şekilde kullanabilme şansına da sahip olmaktadır. Ana dili İngilizce olan bir ülkede yaşamak, dilinizi kısa sürede geliştirmenizi ve akıcı şekilde konuşmanızı sağlar.

“Ada İngilizcesi’ ni İngiltere’de öğrenmek isteyen öğrenciler İngilizcenin püf noktalarını ve günlük konuşma şablonunu çok daha güçlü öğrenme şansına sahiptirler

Birleşik Krallık’ ta İngilizce öğrenmenin belli başlı avantajlarını sağlamak gerekirse;

Her Yaş Grubu İçin Sunulan Farklı Kurslar: Birleşik Krallık İngilizce dil eğitimi veren ülkeler arasında en zengin içerikte eğitim sunan ülke olmaktadır. İster kariyeriniz için, ister eğitiminiz için, isteniz genel kültür açısından Birleşik Krallık sizler için mükemmel bir seçenek olmaktadır.

İlham Sunan Bir Eğitim ve Öğrenim Sistemi: Birleşik Krallıkta İngilizce sınıfları sınıfta aktif olmanın yanı sıra eğlenerek öğrenmek üzerine de kurulmuştur. Sadece eğitmenlerinizi dinleyerek değil, konuşarak fikir alışverişlerinde bulunarak, sorun çözebilme amaçlı ve interaktif bir sınıf kurgusu oluşturulmuştur. Konuya bağlı olarak müzik dinleyebilir, filmler izleyebilir hatta dergiler bile okuyabilirsiniz.

Yüksek Kalitede Eğitim Standartları:  Kaliteli ve itibarlı Dil Kursları sıklıkla kontrol edilmekte ve Avrupa Birliği Standartlarında sunulan eğitim kalitesini en yüksek şekilde tutulabilmesi için her türlü devlet desteği ile yardımda bulunulmaktadır.

İngilizce Dilinin Anavatanı:  Birleşik Krallığı ve onun kültürünü keşfettikçe çevrenizde anadilleri İngilizce olan pek çok insan ile tanışma fırsatları yakalayacaksınız. Günlük konuşma dilini en iyi şekilde pratiğe dökebilir ve dil bilginizin normalden daha kısa bir sürede geliştiğini görebilirsiniz

Geleceğinize Hazırlanın: Dünyanın ortak dili olan İngilizceyi iyi konuşabilmek kariyeriniz için size pek çok yeni kapılar açacaktır. İngilizcenizi geliştirmeniz geleceğiniz için çok önemli bir amaçtan değerli bir amaca dönüşür.

Eşsiz Bir Kültürel Tecrübe: Birleşik Krallık’ da İngilizce öğrenmek size yeni bir kültürle ve tarihle tanışabilme fırsatı da sunmaktadır. Anadili İngilizce olan bir ülkede ve tarihi geçmişi çok zengin ve farklı olan bu ülkede sizin gibi aynı amaçlarla dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle de tanışarak hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

ENGLAND-LONDON-Big-Ben-at-Night

 

Dil Eğitimi Fiyatları

İngiltere’de bulunan dil eğitimi programlar;kurs fiyatlarında değişiklik göstermektedirler. Bu değişiklikler kursun çeşidine, müfredat programına, okulun bulunduğu lokasyona, programın yoğunluğuna, genel İngilizce ya da özel program olup olmamasına göre değişmektedirler. Haftalık kurs fiyatları yaklaşık 200 ile 1.000 sterlin arasındadır.

Dil Eğitimi Sınavları 

Cambridge ESOL / Key English Test

Bu testin geçerlilik süresi daimidir.

A1 seviyesinde istenen minimum puanlar şöyledir:

Listening – Weak

Speaking – Weak

Reading – Weak

Writing – Weak

A2 seviyesinde istenen minimum puanlar şöyledir:

Listening – Borderline

Speaking – Borderline

Reading – Borderline

Writing – Borderline

Cambridge ESOL / IELTS (Academic & General Training Test): Test Merkezleri Listesi için tıklayın

Bu testin geçerlilik süresi 2 yıldır.

B1 seviyesinde istenen minimum puanlar şöyledir:

Listening – 4.0

Speaking – 4.0

Reading – 4.0

Writing – 4.0

B2 seviyesinde istenen minimum puanlar şöyledir:

Listening – 5.5

Speaking – 5.5

Reading – 5.5

Writing – 5.5

TOEIC / ETS (Educational Testing Service)

Bu testin geçerlilik süresi 2 yıldır.


İngiltere’de temsilciliğini yaptığımız dil okulları;

Londra: LAL – London School of English – LSI- Regent – Shane Global – The Language Gallery – Stafford House – LILA London – Eurocentres – Malvern House

Bournemouth: Anglo-Continental – Regent – Eurocentres – BEET Language School – Bournemouth School of English

Cambridge: Stafford House – LAL – Regent – LSI – Studio Cambridge – Eurocentres – Cambridge Law School

Brighton: Stafford House – Regent – Eurocentres – LSI

Bristol: International House Bristol – Living Learning English – TEG Bristol Language College

Oxford: Oxford International Study Centre – Regent

Manchester: The Language Gallery – Accord Languages

Newcastle: Newcastle School of English

Liverpool: LILA Liverpool

Hastings: Shane Global

Birmingham: The Language Gallery

Torbay: LAL

Canterbury: Stafford House

Kent: Wise English

Torquay: Torquay International School

Margate: Leo Languages

York: Melton College

Portsmouth: TEG Portsmouth Language College

Southampton: TEG Southampton Language College

Chichester: TEG Chichester Language College

Winchester: TEG Winchester Language College – ATC

Yurtdışında size en uygun dil okulunu bulmamız için bize ulaşın. 

Tel/Fax : 0312 212 9128

 E-Mail  : info@akademiny.com