akademiNY Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak şirketimizin en önemli hedefi; öğrencilerin kişisel gelişimleri açıcısından kendilerine en uygun olan okulları seçmelerini ve yurtdışı deneyimleri boyunca kaliteli ve nitelikli eğitim imkânlarına kavuşmalarını sağlamaktır.

 

Hizmet sektöründeki birçok alan ciddi bir çalışma ve güvenilirlik ortamını gerekli kılsa da, eğitim sektörü çok daha hassas ve dikkatli olmayı gerektirmektedir.  Hayat algısı yeni gelişen gençlerin hayata bakış açılarını yönlendirmek, onların kariyerini ve hayatını şekillendirecek olan eğitim hayatlarında doğru seçimler yapmalarını sağlamak birçok sorumluluğu da beraberinde getirmektedir.

 

akademiNY, bu gerçekten hareketle, danışmanlığını üstlendiği gençlerin yurtdışı eğitim hayatlarının her kademesinde onlara yardımcı olmayı ve sadece eğitime başlama sürecinde değil, eğitim hayatları süresince, onların ihtiyacı olan her durumda onların yanında olmayı kendisine ilke edinmiştir.

 

Danışmanları ile uzun soluklu bir dönemi birlikte geçiren akademiNY, bu süreçte gençler kadar ailelerin de beklentilerini, özellikle güvenlik konusunda, göz önünde tutmakta ve değerlendirme aşamasında okul, şehir, vs… seçiminde bu beklentiler doğrultusunda yönlendirme yapmaktadır.

 

* Gençlerin kariyerini ve hayatını etkileyecek yurtdışı eğitim süreçlerinde gerçekçi ve doğru yönlendirmeler yapabilmek.

 

* Sadece başvuru süresinde değil, eğitim süreleri boyunca uzun soluklu bir süreçte onların sorularını yanıtlayabilmek ve ihtiyaçları konusunda onlara yardımcı olmak.

 

* Onların güvenliklerini göz önünde bulundurarak; şehir, bölge, okul seçimlerinde onların karakterlerine ve beklentilerine göre yönlendirme yapmak, titizlikle seçilmiş konaklama önerileri sunabilmek.

 

* Kaliteli ve nitelikli eğitim sunan eğitim kurumlarıyla çalışmak.

 

* Güvenilirlik, saygınlık, kalite ilkelerini gözeterek, işbirlikçilerini bu ilkeleri gözeterek seçmek.

 

* Gençlerin yurtdışı eğitim konusunda cesaretlerini, realite ile dengeleyecek seçimler yapmalarını sağlamak.