Avusturya’da Yüksek Lisans Eğitimi

“Avrupa’nın sanat ve kültür başkenti sayılan Avusturya’da yüksek lisans için en çok tercih edilen alanlar; Sanat, Müzik ve Finans….BHP Billiton, Rio Tinto, Telstra ve Woolworths gibi büyük şirketler, yüksek lisans derecesini kendi ülkesinde tamamlayanlar için Avusturya sayısız iş imkânları sunmaktadır. ”


 

Avrupa’nın kalbinde yer alan Avusturya; dinamik şehirleri, ışıltılı sarayları, klasik müzik konserleri ile genç ve canlı bir metropol nüfusuna sahip olan bir ülkedir. Alplere yakın olması bir çok açık hava etkinliğini de mümkün kılıyor. Avusturya temiz şehirlere sahip. Bunun yanı sıra insanlar da sıcakkanlı ve yardımsever. Ayrıca yaşam kalitesi ve standartları bu ülke de oldukça yüksek.

Avusturya’nın sahip olduğu bu özelliklerin yanı sıra; ülkenin sahip olduğu mükemmel eğitim kurumları, bugün Avrupa’daki birçok  öğrencinin yüksek lisans eğitimlerini Avusturya’da yapmaları konusundaki tercihlerini etkiliyor.

Eğer Avusturya’da master yapmakla ilgilenen bir uluslararası öğrensiyseniz; seyahat edebilmeniz için öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Bu vizeyi aldıktan sonra, amacınız sizin yaşam şartlarınıza ve bütçenize göre eğitiminiz için en iyi okulu bulmak olmalıdır. Üniversite seçimlerinde ilgi alanlarınızın ve ihtiyaçlarınızın örtüşmesine büyük özen göstermeniz gerekmektedir.

497-92347-N-R68A

Avusturya’da En Tercih Edilen Yüksek Lisans Alanları; Sanat, Müzik ve Finans

Master yapmak isteyen öğrenciler için Avusturya’nın sahip olduğu en büyük avantajlar arasında ülkenin sanat ve müzik konusundaki gelişmişliği yer alıyor. Bugüne kadar birçok sanatçı ve düşünür yetiştirmiş olan Avusturya, tarihindeki bu değerleri bugün Üniversitelerde ve akademilerde yeni nesil öğrencilere aktarıyor. Mozart, Nikola Tesla, Joseph Haydn ve Joseph Pulitzer; Avusturya’nın dünyaca tanınmış  isimleri olarak aklımıza ilk gelenlerdendir. Avrupa’nın sanat ve kültür başkenti sayılan Viyana’da; bu alanlarla yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için birçok imkân sunuluyor.

Avusturya Eğitim Sisteminde Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Avusturya’daki eğitim sistemi üç aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama; diğer sistemlerde bulunan lisans programına eşdeğer lisans çalışmalarıdır. Master eğitimi ikinci aşama da yer almaktadır. Master yapmak istediğiniz alanla ilgili ya da eşdeğer bir lisansa sahip olmalısınız. Dolayısıyla öğrenciler Almanca ya da İngilizce konuşabilmelidirler. Avusturya Üniversitelerinde iki dil bilmek ve bu dillerde sohbet edebilmek gereklidir.

Avusturya üniversiteleri genellikle devlet destekli olduğundan, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının maliyetleri, Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya’da olduğundan daha az bütçelerle sağlanmaktadır. Öğrenim maliyetleri, seçtiğiniz üniversite ve devam etmek istediğiniz programa bağlı olarak değişebilir ve derslerinizdeki başarılarınıza odaklı olarak burs, hibe gibi olanaklarınız da vardır.

Yüksek lisans  derecesi, öğrencilere seçtikleri konu alanında oldukça fazla bilgi edinme imkânı tanır. Dersler bir yıl ya da iki yıl sürebilir. Öğrenim döneminde öğrenciler araştırma programlarına ya da staj programlarına katılabilirler.

Yüksek lisans derecesi ile öğrenciler büyük niteliklere sahip iş piyasasına girebilirler  ya da Avusturyalı üniversite sisteminin  üçüncü aşaması olan , doktora eğitimine devam etmeyi tercih edebilirler.

Avusturya şirketleri kendi ülkelerinde yüksek lisans yapanlara iş fırsatları sunuyor.

Yüksek lisans derecesini kendi ülkesinde tamamlayanlar için Avusturya sayısız iş imkânları sunmaktadır. BHP Billiton, Rio Tinto, Telstra ve Woolworths  gibi büyük şirketler, kendi değerlerini yetiştirmeye odaklıdır ve üniversitelerle ortak çalışırlar. Akademik olarak göstereceğiniz başarılarınızla kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilir ve hayallerinize daha çabuk ulaşmayı başarabilirsiniz.


 

Yurtdışında size en uygun okulu bulmamız için bize ulaşın. 

Tel/Fax : 0312 212 9128

 E-Mail  : contact@akademiny.com